Taekwon Do Trnava HWA-RANG header

Vitajte na stránke klubu
Taekwon Do HWA-RANG Trnava

Športový deň na Vančurovej

Dňa 17. júna sa vybraní členovia nášho klubu zúčastnili Športového dňa na Základnej škole Vančurovej v Trnave. Akciu organizovala samotná škola, ktorá si nás aj pozvala. Počas športového dňa si mohli deti vyskúšať rôzne športy ako aerobik, futbal, či Taekwon-Do. Spolu s nami si prišlo zacvičiť približne 40 detí.
Na začiatku tréningu sme detičky zahriali krátkou rozcvičkou, aby sa im ľahšie cvičilo. Po krátkej rozcvičke sme deťom objasnili správnu techniku úderov. Spolu s nami si skúsili údery či už z miesta, alebo aj v pohybe ako pri matsogi. Aby si ruky oddýchli, prešli sme na základné kopy. Ako ďalšie si mohli žiaci školy vyskúšať údery a bloky sami na sebe.
Boli rozdelení do dvojíc, kde jeden útočil údermi a druhý blokoval. Pred tým, ako sme prešli k ďalším technikám, s deťmi sme si zacvičili posilňovacie techniky na spevnenie celého tela. Nasledujúca čať tréningu bola pre deti veľmi zaujímavá. Na tréningové lapy si skúšali základné techniky rúk, postupne prešli k základným kopom až ku kopom vo výskoku.
Na záver, si deti mohli vyskúšať preráženie prerážacích dosiek technikami, ktoré sa na tréningu naučili. Pred tým, ako sa deti rozpŕchli domov, sme ich opäť podelili do skupiniek. Ku každej zo skupinky bol pridelený niektorý náš cvičenec a prechádzal s nimi základy sebaobrany. Na záver by sme sa chceli poďakovať
Základnej škole Vančúrovej za pozvanie na túto akciu, ktorou sa snažili deťom priblížiť šport ako taký a športovému delegátovi Mariánovi Eckerovi za zorganizovanie tejto akcie. Samozrejme sa chceme poďakovať aj našim cvičencom, ktorí si našli čas a prišli si zacvičiť s deťmi a to menovite: tréner Dominik Sawicki II.Dan, Vanessa Schwarzová, Noe Schwarz, Viliam Pačes, Alexandra Eckerová, Ivan Kubovič, Ivana Mészarošová, Kristína Sekerešová a Lukáš Cisár.
 
 
SB


18th Jun, 15
Powered by CouchCMS