Taekwon Do Trnava HWA-RANG header

Vitajte na stránke klubu
Taekwon Do HWA-RANG Trnava

Nitra Cup 2015

Tak, ako je už zvykom, aj tento rok UKF Nitra v spolupráci so Slovenskou Taekwon-Do Alianciou usporiadali už 9. ročník Nitra Cupu. Súťaž sa konala 9. mája 2015 v športovej hale Klokočina v Nitre. Do Nitry si prišlo zasúťažiť 200 taekwondistov z 19 oddielov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Srbska a Veľkej Británie.
Čestným hosťom súťaže bol kórejský veľmajster GM Hwang Ho Yong IX.Dan. Po slávnostnom zahájení si svoje sily začali merať súťažiaci postupne od najmladších po najstarších v disciplíne „tul“. Skôr, ako na tatami nastúpili taekwondisti s cieľom zmerať si sily v „Matsogi“, bola krátka obedňajšia prestávka na doplnenie energie nielen súťažiacich, ale aj rozhodcov.
V disciplíne „Matsogi“ a „Team matsogi“  sa začalo súťažiť od kategórie žiakov a žiačok, až po kategóriu seniorov a senioriek. Ešte kým prebiehalo súťaženie v disciplníne „Matsogi“, začalo sa súťažiť v disciplíne „Wirok. Na záver celej súťaže prebiehalo udeľovanie medailí súťažiacim a vyhodnotenie najlepšieho žiaka, juniora, seniora, najlepšej žiačky, juniorky, seniorky a samozrejme prvé tri najúspešnejšie kluby súťaže.
Trnavský Hwa-rang klub získal celkovo 3x zlato 3x striebro 3x bronz. Najúspešnejším klubom na Nitra Cupe sa stal klub Sonkal Praha. Z druhého miesta sa tešil, tak ako aj minulý rok, Slovakia Team, ktorého súčasťou bol aj náš klub. Do tretice tretie miesto obsadil klub Bajša zo Srbska. Všetkým úspešným súťažiacim gratulujeme!!!

Výsledková listina:

Trnavský Hwa-rang tím - 3x zlato 3x striebro 3x bronz

Dominik Sawicki (tréner) - 1.miesto technické zostavy v kategórii senior III.Dan +